دکتر قاسم انصاری رنانی

با فرا رسیدن ماه مهر، دانشگاه‌ها رنگ و بوی زندگی و طراوت به خود می‌گیرند و دانشجویان و دانش‌پژوهان خود را برای آغاز فصل جدیدی از تکاپو و نشاط علمی آماده می‌کنند. بدینوسیله آغاز سال تحصیلی و بهار علم و دانش را حضور جامعه دانشگاهی، اساتید گرانقدر و دانشجویان گرامی بویژه دانشجویان عزیز نوورود که در روزهای آینده به جمع خانواده دانشگاه بصیر آبیک خواهند پیوست تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. امیـد که با مرتفـع شـدن شرایــط ویـژه و محدودیت‌های حاصـل از همه‌گیـری ویـروس کرونا، در روزهـای نزدیـک شاهـد حضـور شورانگـیز دانشجـویان ساعـی و پـرتلاش در صحـن مقـدس دانشگـاه باشیـم.

بی شک علم‌آموزی توام با کسب معرفت و فضائل اخلاقی، اصلی‌ترین رسالت مجموعه دانشگاهی می‌باشد و برای نیل به این آرمان‌ متعالی و ایجاد دانشگاه تمدن‌ساز، می‌بایست آراستگی به اخلاق و عقل و خرد، روحیه علم محوری، مبارزه با جهل فکری و معرفتی جامعه، ترویج پژوهش‌های علمی و بنیادی و ارتباط با قطب‌های علمی جهان در جامعه دانشگاهی تبلور داشته باشد و دستیابی به این مهم، تلاش و کوشش همگی ما دانشگاهیان را می‌طلبد.

امیدوارم در سال تحصیلی جدید، دانشجویان عزیز و اساتید گرامی با تکیه بر توانمندی‌ها و استعدادهای خود و با استفاده از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه، به فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی پرداخته و نقش تأثیرگذار خود را در عرصه‌های علمی و فرهنگی جامعه به اثبات برسانند. ان‌شالله به فضل الهی و با تلاش بی‌وقفه همه ارکان دانشگاه، بتوانیم گام‌های مهمی در جهت رشد و بالندگی استعدادهای شما دانشجویان پرتلاش ایران اسلامی برداریم.

از درگاه خداوند متعال برای تمام اساتید دلسوز و کارکنان خدوم دانشگاه بصیر آبیک موفقیت و کامیابی و برای دانشجویان عزیز سربلندی و طی مدارج بالاتر علمی را خواستارم.