معرفی بصیر

5812
0

معرفی موسسه آموزش عالی بصیر


 

آموزش عالی در توسعه هر کشوری نقش بسیار تعیین کننده دارد زیرا این بخش است که منابع انسانی لازم برای توسعه را فراهم میکند. این موسسه به عنوان عضو کوچکی از این مجموعه بزرگ عهده دار بخشی از این مسئولیت است.

گزارش حاضر ضمن معرفی موسسه سعی دارد فعالیت های انجام شده در دو سال اخیر در بخش های مختلف با تاکید بر مقطع کارشناسی ارشد این موسسه نشان دهد.

موسسه آموزش عالی بصیر در سال 1384 جهت گسترش دانش و توسعه آموزش عالی با همت هیات موسس – متخصص و متعهد با دو رشته کاردانی ناپیوسته حسابداری و نرم افزار کامپیوتر تاسیس گردید. نشر دانش، ارتقاء سطح آگاهی و تربیت جوانانی که قرار است آینده میهن خویش را با توسل به ابزار تخصص و علم و تعهد و فرهنگ اسلامی – ایرانی رقم بزنند از جمله اهداف اساسی موسسه به شمار می آیند و کمک به پرورش استعدادهای بالقوه و هدایت توانایی های نیروهای طالب علم اندوزی و دانش پرور به سمت باروری و شکوفایی از جمله دیگر فعالیتهای موسسه بشمار میرود. توجه به رشد و توسعه فرهنگی همراه با ارتقا مهارت و آگاهی دانشجویان در کنار ارتقا علمی آنان از عمده مباحثی بوده که همواره مورد تاکید این موسسه بوده است.

این موسسه در بدو امر فعالیت خود را با جذب دانشجو در دو رشته کاردانی ناپیوسته حسابداری و نرم افزار کامپیوتر در فضای آموزشی بسیار کوچکی آغاز نمود و بعد با نیازسنجی از وضع جامعه و بازار کار تصمیم گرفته شد با ایجاد زیر ساخت ها پس از یک دهه فعالیت مجدانه ، فضای آموزشی خود را به  حدود 6000 متر مربع با تعداد 30 کلاس و 4 سایت کامپیوتری فعال و دو کارگاه آموزشی و همچنین جذب هیئت علمی مورد نیاز تعداد رشته ها موجود را از 2 رشته در بدو فعالیت به 26 رشته در مقاطع کاردانی کارشناسی و کارشناسی ارشد به شرح جدول ذیل و تعداد دانشجویان را از 313 به 1647 نفر در سال 1394 ارتقا داده است.